SOLNÁ JESKYNĚ

Léčivé účinky soli na lidský organismus jsou známy od dávných věků. Sůl a její hodnota se stala námětem pro pohádky, bez soli se nikdo z nás neobejde. Pokrm bez soli je jako ryba bez vody a lidské tělo by nedostatkem soli strádalo stejně, jako strádá jejím nadbytkem. Ve 20. století se staly módními návštěvy solných jeskyní. Byly stavěny často bez znalostí věci a bez důkladného zkoumání místa, ve kterém měly být provozovány. Sůl v jeskyních je v mnohých případech nekvalitní a je brána jako cosi dekorativního.

Solné jeskyně vytvářené na základě vědeckých studií a z nejkvalitnější himalájské soli však nejsou pouhým místem relaxace, ale mají své prokázané léčebně-preventivní účinky.Jedna návštěva takovéto solné jeskyně nahrazuje tři dny pobytu na mořském pobřeží a pokud se účinky znásobí působením suchého solného aerosolu, pak takováto solná jeskyně dokonce splňuje podmínky pro lázeňské zařízení.

Solná jeskyně Na ostrově vznikla právě na základě mnohaletých vědeckých zkoumání a metoda, na které je její fungování založeno, je podložena mnohasetstránkovou studií litevských vědců, kteří vytvořili i vzor pro generátor suchého solného aerosolu, který je pro doplnění mikroklimatu jeskyně použit.

Naše zařízení pomáhá při prevenci všech respiračních onemocnění, alergií, je doplňkem v léčbě kožních chorob, má příznivé účinky na krevní řečiště a klouby. V neposlední řadě je také zařízením relaxačním. Pobytem v Solné jeskyni Na ostrově posílíte všestranně svůj organismus i psychiku a věříme, že se k nám budete rádi vracet. Solná jeskyně Na ostrově také nabízí řadu solných produktů vyrobených z pravé himalájské soli z Pákistánu jako soli jedlé, koupelové i soli dekorační.

Více informací na Solnyostrov.cz